Βρίσκεστε εδώ:Αρχική>>Λήμνος>>Ο Μιχάλης Κολώνας της ΑΕ Λήμνου έχασε την πρόκριση στον τελικό για 1 δευτερόλεπτο!
13.02.2018 | 20:02

Συντάκτρια:  Βιργινία Καρβέλλη
Κατηγορία: Λήμνος

Ευχάριστη έκπληξη αποτέλεσε για το τμήμα στίβου της ΑΕ Λήμνου ο Μιχάλης Κολώνας στο 32ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Ανδρών-Γυναικών, που διεξήχθη στις 10 και 11 Φεβρουαρίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο μικρότερος ηλικιακά αθλητής (γεννημένος το 2002) έλαβε μέρος στην κατηγορία 800μ. ανδρών και ανάμεσα στους 26χρονους συναγωνιστές του κατέλαβε τη 13η θέση κάνοντας μια εντυπωσιακή κούρσα που συνοδεύτηκε με ατομικό ρεκόρ (2'03''96).

Ωστόσο, ο 16χρονος Μιχάλης στάθηκε άτυχος, αφού έχασε την πρόκληση στον τελικό για 1 δευτερόλεπτο! Παρ’ όλα αυτά, ο αθλητής της ΑΕΛ πήρε την πρόκριση για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοικτού Στίβου κάτω των 18, που θα διεξαχθεί τον Ιούνιο στην Κατερίνη, γεμίζοντας, παράλληλα, τον προπονητή του αισιοδοξία για τις μελλοντικές του επιδόσεις!