Βρίσκεστε εδώ:Αρχική>>Λήμνος>>Δεν τα καφάφερε ο Ήφαιστος: Ηττήθηκε με 68-79 από τον Ιωνικό (photos)

banner roots

Δεν τα καφάφερε ο Ήφαιστος: Ηττήθηκε με 68-79 από τον Ιωνικό (photos)
30.11.2019 | 17:26

Συντάκτης:  FM 100 Newsroom
Κατηγορία: Λήμνος

Οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν πολύ να βρουν ρυθμό στα πρώτα λεπτά, με τον Δημάκο να κάνει το 4-9 για τον Ιωνικό. Ο Έβανς έκανε το 8-11, αλλά ο Στιθ έγραψε το 10-16 στο 9'.

Η ομάδα του Βετούλα πάτησε γκάζι στη δεύτερη περίοδο και προηγήθηκε με 17-27 χάρη στον Μπαρτ στα μέσα δεκαλέπτου. Οι φιλοξενούμενοι έλεγξαν το ματς μέχρι το ημίχρονο και πήγαν στα αποδυτήρια με το 28-40. Ο Ήφαιστος είχε 2/13 τρίποντα στο ημίχρονο, ενώ για τον ιωνικό ο Μαυροκεφαλίδης είχε 18 πόντους.

Με το καλάθι του Έβανς έγινε το 36-47 στο 23'. H oμάδα της Λήμνουν βελτιώθηκε και στις 2 πλευρές του γηπέδου και κατάφερε να μειώσει στους 4 (47-51) με τον Μολντοβεάνου στο 27'. Ο Μπαρτ σκόραρε για τρεις και έγραψε το 47-56 για να έρθει ο Χαραλαμπόπουλος και να κάνει το 47-59 στο 29'.

Ο Ήφαιστος επέστρεψε και έκανε το 60-65 με τον Σταμάτη στα μέσα της 4ης περιόδου. O Τσαϊρέλης μείωσε στον πόντο με τον Τσαϊρέλη, 3:30 για το τέλος. Με τρίποντο και φάουλ του Μπαρτ έγινε το 67-74 στο 38'. Ο Μαυροκεφαλίδης εκτέλεσε για τρεις στο 39, έκανε το 67-77 και τελείωσε το ματς.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 28-40, 51-62, 68-79

Πηγή άρθρου: gazzetta.gr

Φωτογραφίες: Limnos FM 100

Ακολουθήστε το limnosfm100.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.